بانک کتاب بیستک - ارسال رایگان کتاب‌های کمک درسی

۳۰ هزار مدرک دانشگاهی جعلی در تهران کشف شد

ارسال توسط : مدیر سایت / در 1399/3/10 منتشر شده است /
۳۰ هزار مدرک دانشگاهی جعلی در تهران کشف شد
دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی از پیدا کردن بیش از ۳۰ هزار مدرک جعلی توسط وزارت علوم در سال ۹۸ در میدان انقلاب خبر داد و افزود: برخی مدیران سیاسی بدون حضور...

دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی از پیدا کردن بیش از ۳۰ هزار مدرک جعلی توسط وزارت علوم در سال ۹۸ در میدان انقلاب خبر داد و افزود: برخی مدیران سیاسی بدون حضور در کلاس ۱۴۰ واحد درس را در دو ترم پاس می‌کنند و مدرک دکتری و ارشد می‌گیرند.

بنا به نقل از گزارش ایسنا، دکتر فریدون جعفری در راستای این موضوع با بیان کردن  این موضوع در صفحه اینستاگرام خود، با انتقاد کردن از مدرک گرایی در اعتبار سنجی مسئولان و نمایندگاح مجلس اظهارنظر کرد و گفت : این روزها در اعتبارسنجی نمایندگان جدید مجلس یکی از موضوعات چالشی مدرک ماخوذه دانشگاهی آنها است چنان چه برخی را از جلوس بر کرسی نمایندگان ملت محروم کرده است، در واقع وقتی حضور در جایگاهی سیاسی را منوط به داشتن کاغذی به نام مدرک می‌کنیم بدون این که آزمون‌ها و ارزیابی های درستی از دانش مرتبط با آن مدرک را تقویت و به‌گزینی کنیم نتیجه سوق سیاسیون به سمت مدرک گرایی با استفاده از نفوذ و قدرتشان خواهد شد.

او در ادامه سخنان خود گفت : در واقع وقتی در دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه‌های غیر دولتی و موسسات غیر انتفاعی نظارت و دقت کافی در نحوه و  صدور مدرک دیده نمی‌شود در نتیجه با پدیده‌ای با عنوان مدرک فروشی مواجه خواهیم شد.

مدیر کل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم نیز در ادامه ی سخنان همکاران گفت : وقتی  اساتید راهنما در رساله‌های دکتری  پایان نامه‌های ارشد دقت علمی و مکفی در جلوگیری از سرقت‌های علمی و ادبی نکرده و بعضا هم حتی متن را یک بار نخوانده وارد جلسه دفاع می‌شود با مدرک بی اعتبار مواجه خواهیم شد.

بنا به گفته ی دکتر جعفری، زمانی لحاظ می‌شود مدیری سیاسی در حال مدیریت کلان هم زمان در دانشگاه هم ثبت نام کرده و مدرک دکتری و ارشد می‌گیرد بدون حاضر شدن در کلاس ۱۴۰ واحد در دو ترم بالاتر از نابغه ترین نابغه‌ها پاس می‌کند شاید ان مدرک ظاهرا صحیح باشد اما قطعا و حتما جعلی و بی اعبتار میباشد.

دکتر جعفری در اخر سخنان این موضوع را خاطر نشان کردکه :  د ر برخی موسسات علنا مدرک فروخته می‌شود به گونه‌ای که نام و عنوان در سوابق موسسه جعلی بوده ولی فقط روی کاغذ فاجعه‌ای در فضای علمی و دانشگاهی در حال رخ دادن است. البته نباید منکر پیشرفت‌های علمی کشور از لحاظ کمیت و کیفیت شد. 
ارسال کلیه کتاب های کمک درسی و آموزشی
ارسال رایگان با 20 درصد تخفیف ویژه 
سفارش آنلاین کتاب و تلفنی 
021-66412500
ویراستار خبر : مهندس ابولفضل زاهدی
09190150161
منبع: سلام نو