بانک کتاب بیستک - فروش کتاب های کمک درسی

بیستک

آغاز ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی و پایه اول از ابتدای خرداد

ارسال توسط : مدیر سایت / در 1399/3/1 منتشر شده است /
آغاز ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی و پایه اول از ابتدای خرداد
نادر جهان آرای با تأکید بر ضرورت دقت مدیران در ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد افزود: ثبت مشخصات فردی والدین به تفکیک پدر و مادر شامل نام ، نام خانوادگی ،کدملی و...

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، نادر جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه دانش اموزان باید در فضایی امن و ارام ثبت نام خود را اغاز کنند گفت: سیاست کاهش تمرکز و تفویض اختیار و با در نظر گرفتن شرایط خاص مواجهه با ویروس کووید ۱۹ (کرونا) از ویژگی‌های ثبت نام امسال است.
او با اشاره کردن  به شرایط سنی ثبت نام در پایه اول و پیش دبستانی، افزود: همه متقاضیان ورودی پایه اول متولدان ۲ مهر ۹۲ تا ۱ مهر ۹۳ و همچنین نوآموزان ۴ سال و ۵ سال تمام می‌توانند با مراجعه به واحد‌های آموزشی فرآیند ثبت نام خود را آغاز کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در نشستی  گفت: به منظور رعایت اصول تربیتی و باتوجه به اهمیت حفظ اعتماد به نفس کودکان در آغاز ورود به مدرسه، برگزاری هرگونه مصاحبه یا آزمون برای نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اولی در همه مدارس شامل: دولتی و غیردولتی در زمان پذیرش و ثبت نام ممنوع است.
نادر جهان آرای با تأکید کردن به اینکه مدیران در ثبت نام دانش آموزان در سامانه سنادضرورت داردگفت : ثبت مشخصات فردی والدین به تفکیک پدر و مادر شامل نام ، نام خانوادگی ،کدملی و شماره تماس همراه در سامانه سناد برای ثبت نام او ضروری است.
همچنین جهان آرای افزود :همه نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی هستند و شرکت نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش مطابق دستورالعمل سازمان آموزش وپرورش استثنایی و معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان تصریح کرد: سنجش بدو ورود دانش آموزان عشایری الزامی و رایگان است و باتوجه به کوچ رو بودن عشایر سنجش بدو ورود آنان تا پایان مهرماه خواهد بود.
پارسال ۳۲ هزار و ۲۳۱ نفر در پایه اول ثبت نام کردندو در حال حاضر ۱۹۱ هزار و ۳۷۳ نفر در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند.

ارسال کلیه کتاب های کمک درسی و آموزشی 
ارسال رایگان با 20 درصد تخفیف ویژه 
سفارش آنلاین کتاب و تلفنی 
021-66412500

منبع خبر:باشگاه خبرنگاران جوان