بانک کتاب بیستک - فروش کتاب های کمک درسی

بیستک

مردم گوشی های هوشمند بلااستفاده را به دانش آموزان عشایر هدیه کنند

ارسال توسط : مدیر سایت / در 1399/3/5 منتشر شده است /
مردم گوشی های هوشمند بلااستفاده را به دانش آموزان عشایر هدیه کنند
«محمدرضا سیفی» مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره طرح کمک به مناطق محروم و دانش‌آموزان عشایر برای ارائه گوشی...

«محمدرضا سیفی» مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر آموزش و پرورش در نشستی با خبرنگار ایلنا درباره طرح کمک به مناطق محروم و دانش‌آموزان عشایر برای ارائه گوشی موبایل هوشمند گفت: بعد از شیوع کرونا ویروس مدارس تعطیل شدند و این مساله دامن‌گیر مدارس عشایری هم شد و دانش آموزان عشایری از آموزش عقب افتادند.
سیفی افزود: ممکن است در برخی از مناطق صعب‌العبور دسترسی به شبکه آموزش وجود نداشته باشد و یا حتی برق‌کشی هم در آنجا نباشد، از طرفی زمانی که برق نیست امکان استفاده از اینترنت و فضای مجازی هم وجود ندارد، لذا ما جایگزین‌های این مساله را بررسی کردیم از این رو یک شیوه نامه آموزش غیرحضوری برای دانش آموزان مناطق فاقد دسترسی به تلویزیونی و اینترنت در هفته‌های پیش به سراسر کشور ارسال کردیم.
سیفی گفت: این دستور العمل صرفا مربوط به دانش‌آموزان عشایری نیست و دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وظیفه دارد به تمام دانش آموزان مناطق محروم اعم از روستایی، عشایری و حتی حاشیه شهری خدمات خود را ارائه دهد.ما مدام در حال بررسی هستیم تا اشکالات در این زمینه را برطرف کنیم. اولین گام این است که ما اشکالات را شناسایی کنیم و بدانیم دقیقا چه تعداد از دانش‌آموزان به اینترنت دسترسی ندارند، چه تعداد گوشی هوشمند ندارند، یا اگر به عنوان مثال در یک خانواده که چهار دانش آموز وجود دارد، استفاده آنها از گوشی هوشمند باید به چه صورتی باشد و همچنین پی ببریم؛ همچنین فراوانی گوشی‌های هوشمند قابل استفاده در سامانه شاد چه تعداد است؟ در مجموع همه اینها در اولین گام باید مورد بررسی قرار بگیرد.وی تاکید کرد: آموزش مجازی ممکن است مدت ها ادامه داشته باشد و ما مجبور باشیم بعد از این شرایط از آموزش الکترونیکی و این سامانه استفاده کنیم. البته آموزش غیرحضوری برای دانش آموزان ابتدایی و این دوره سنی مناسب نیست و دانش آموز باید حتما چهره به چهره معلم خود را ببیند.
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر آموزش و پرورش در پایان گفت: با این حال ما در شرایط اضطرار قرار داریم، ولی نمی‌توان آموزش را متوقف کرد. امیدواریم مردم تا جایی که در توان دارند برای جمع آوری گوشی‌های هوشمند برای دانش آموزان به ما کمک کنند.
ارسال کليه کتاب هاي کمک درسي و آموزشي 
ارسال رايگان با 20 درصد تخفيف ويژه 
سفارش آنلاين کتاب و تلفني 
021-66412500
منبع خبر:۵۵ انلاین