بانک کتاب بیستک - فروش کتاب های کمک درسی

بیستک

حناچی: یاد بگیریم با زلزله زندگی کنیم

ارسال توسط : مدیر سایت / در 1399/3/5 منتشر شده است /
 حناچی: یاد بگیریم با زلزله زندگی کنیم
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، پیروز حناچی شهردار تهران در توضیح جوانب زلزله ۵.۱ ریشتری در پایتخت گفت: دو هفته گذشته زلزله‌ای در تهران به وقوع پیوست که هیچ ...

بنابه گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، پیروز حناچی شهردار تهران در توضیح جوانب زلزله ۵.۱ ریشتری در پایتخت اعلام کرد: دو هفته گذشته زلزله‌ای در تهران به وقوع پیوست که هیچ خسارتی نداشت، اما مردم را نگران کرد و ما به این حادثه به مانند یک مانور نگاه کردیم.
حناچی ادامه داد: ستاد مدیریت بحران شهر تهران را با وجود اینکه در قانون جدید برای آن مسئولیت مستقیم نداریم فعال کردیم و ورود دستگاه‌های مسئول در زمان بروز حادثه را خواستیم.
وی با اشاره کردن به فعالیت نهاد‌هایی مثل شرکت گاز در زمان بروز زلزله با ریشتر بالا گفت: آتش سوزی ناشی از زلزله می‌تواند از خود زلزله خسارت بار‌تر باشد و به هر صورت ما باید یاد بگیریم که با زلزله زندگی کنیم و به کودکان خود یاد دهیم که در زمان زمین لرزه به جای ترسیدن چه اقدامی انجام دهند.
در حال حاضر مشاهده می‌کنید که در راه پله‌های بسیاری از ساختمان‌ها که تنها راه تردد و خروج از ساختمان است، دیواره‌ها از سنگ پوشیده شده‌اند که اگر این سنگ‌ها به درستی نصب نشده باشند در زمان بروز زلزله فرو می‌ریزند و به اصلی‌ترین مانع برای خروج ساختمان بدل می‌شوند.
شهردار تهران اقای حناچی در پایان گفت: تمام این‌ها جزئیاتی است که باید به آن توجه شود و ما به جهت تدوین قوانین و تلاش برای اجرای آن‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهیم، اما مهندسان ناظر، پیمانکاران، سازندگان و مردم در هنگام احداث ساختمان و خرید ملک باید به این جزئیات توجه کنند و در کنار آن دولت و مسئولان در حوزه قوانین باید به گونه‌ای عمل کنند که تفاوت قیمت در ساختمان‌هایی که به جزئیات ایمنی توجه می‌کنند با گروهی که توجه نمی‌کنند، ملموس باشد.

ارسال کليه کتاب هاي کمک درسي و آموزشي 
ارسال رايگان با 20 درصد تخفيف ويژه 
سفارش آنلاين کتاب و تلفني 
021-66412500

منبع خبر:خبرگزاری دانشجو