بانک کتاب بیستک - فروش کتاب های کمک درسی

بیستک

دیابت در کمین مصرف‌کنندگان فست‌فود/ مواد غذایی که دانش آموزان باید مصر

ارسال توسط : مدیر سایت / در 1399/3/5 منتشر شده است /
دیابت در کمین مصرف‌کنندگان فست‌فود/ مواد غذایی که دانش آموزان باید مصر
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، خرداد ماه فصل امتحانات دانش‌آموزان است. از سوی دیگر شاهد بی‌توجهی یا کم‌توجهی به تغذیه کودکان و نوجوانان و تغییر ذائقه آنها هستیم...

 به نقل از گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، خرداد ماه فصلی است که دانش‌آموزان بایستی امتحان بدهند . از سوی دیگر شاهد بی‌توجهی یا کم‌توجهی به تغذیه کودکان و نوجوانان و تغییر ذائقه آنها هستیم. در ماه امتحانات توجه کردن به تغذیه سالم دانش آموزان از اهمیت ویژه و بالایی برخوردار است.
خدیجه رحمانی، پزشک تغذیه، در این باره به  خبرگزار برنا گفت: در فصل امتحانات دانش‌آموزان باید از برنامه غذایی صحیح و کامل  برخوردار باشند. بر اساس مطالعات انجام شده گرسنگی‌های کوتاه مدت یا به عبارت دیگر گرسنگی‌های شبانه که در آن اغلب دانش‌آموزان هم صبحانه مصرف نمی‌کنند، روی حافظه کوتاه مدت  تاثیرگذار است.
او ادامه داد: بنابراین در مدت امتحانات تقویت حافظه از اهمیت برخوردار است. در این شرایط دانش‌آموزان نباید گرسنگی داشته باشند.
رحمانی تاکید بران داشت که : برای تقویت حافظه به‌هیچ عنوان نباید صبحانه حذف شود، چون صبحانه به‌عنوان مهمترین وعده غذایی می‌تواند در کارایی جسمی و ذهنی افراد موثر باشد. در وعده صبحانه مواد غذایی باید مفید زودهضم و زودجذب باشد. بهترین ماده غذایی در وعده صبحانه مصرف شیر و لبنیات است. برای مثال در وعده صبحانه می‌توان  از یک لیوان شیر، پنیر و تخم مرغ  به عنوان منبع پروتئین زود هضم و جذب استفاده کرد. 
این پزشک تغذیه با بیان کردن  اینکه بر اساس و طبق مطالعات انجام شده افراد در صورت مصرف بیش از دو بار فست فود در هفته به دیابت مبتلا می‌شوند، تاکید بر ان  کرد: باید روزانه از مواد غذایی اصلی استفاده شود. همچنین در میان وعده‌ها نیز میوه‌ها، آجیل، مغزها و... هم باید مصرف شود. در این شرایط نیاز‌های اساسی تغذیه‌ای بدن به‌شکل روزانه تامین می‌شود. در بین وعده‌ها لازم است تا میوه‌ها و مغزها را مصرف کنند.
رحمانی ادامه داد: دانش‌آموزان در ایام امتحانات باید استرس‌شان را کنترل و از مایعات استفاده کنند. در طول روز نیز 8 تا 10 لیوان آب در بین وعده‌های غذایی مصرف شود.
او در پایان گفت و گوی خود افزود: باید از طریق آگاهی بخشی مصرف فست‌فود را در جامعه کاهش داد، چون فست‌فودها پرکالری، پرنمک، چرب و تهی از هرگونه ارزش غذایی هستند.
ارسال کليه کتاب هاي کمک درسي و آموزشي 
ارسال رايگان با 20 درصد تخفيف ويژه 
سفارش آنلاين کتاب و تلفني 
021-66412500

منبع خبر:خبرگزاری برنا