بانک کتاب بیستک - فروش کتاب های کمک درسی

بیستک بیستک

دانشمندان هلندی: مصونیت از ویروس کرونا فقط ۶ ماه طول می‌کشد

ارسال توسط : مدیر سایت / در 1399/3/6 منتشر شده است /
دانشمندان هلندی: مصونیت از ویروس کرونا فقط ۶ ماه طول می‌کشد
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ محققان هلندی در مطالعه جدید خود دریافتند که مصونیت از ابتلای مجدد به ویروس کرونا تنها 6 ماه طوب می‌کشد و بعد از گذشت ...

به نقل از گزارش خبرنگاری اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ محققان هلندی طی مطالعه ی جدید خود پی بردندکه مصونیت از ابتلاشدن مجدد به ویروس کرونا تنها 6 ماه طول می‌کشد و بعد از گذشت این زمان امکان ابتلای دوباره وجود دارد.
پایگاه خبری "یورونیوز" نوشت, مطالعه‌ ای که گروهی از دانشمندان در دانشگاه آمستردام هلند انجام داده‌اند، نشان می‌دهد که به طور معمول مصونیت انسان از ویروس کرونا تنها 6 ماه طول می‌کشد و ویروس کرونا بعد از آن می‌تواند به گونه‌ های مختلف وارد بدن انسان شود.
در مطالعه ای که انجام شده 10 مرد بالای 35 سال مبتلا به 4 نوع ویروس فصلی کرونا مورد بررسی قرار گرفتند تا میزان پادتن تولید شده در بدن آنها مشخص شود؛ آزمایش روی این مردان در سنین 27 تا 40 سالگی و در فواصل 3 یا 6 ماه انجام شده است.
محققان با این مطالعه دریافتند که مدت ایمنی بدن افراد در برابر ویروس کرونا به شکل نگران‌کننده‌ ای کم میشود و مشاهده کردند که موارد ابتلا تا 12 ماه بعد از ابتلای اولیه، شایع است و از ماه ششم به بعد سطح پادتن موجود در بدن بیمار به طرز چشمگیری کم می‌شود.
برخی بر این باورند که با ابتلای طبیعی مردم به کرونا و فراگیر شدن کووید 19، نهایتا گونه‌ ای مصونیت جمعی در برابر این بیماری ایجاد می‌شود، اما دانشمندان با مطالعه جدید خود به نتیجه دیگری رسیده‌ اند؛ آنها می‌گویند از آنجا که ایمنی محافظتی بدن در برابر ویروس کرونا 6 ماه پس از ابتلا به این ویروس از بین می‌رود، احتمال دستیابی به مصونیت جمعی در براب ابتلای طبیعی بسیار بعید به نظر می‌رسد.
ارسال کليه کتاب هاي کمک درسي و آموزشي 
ارسال رايگان با 20 درصد تخفيف ويژه 
سفارش آنلاين کتاب و تلفني 
021-66412500

 

منبع خبر:خبرگزاری تسنیم