بانک کتاب بیستک - فروش کتاب های کمک درسی

بیستک

اعلام تعداد فوتی‌های آسایشگاه کهریزک به دلیل ابتلا به کرونا

ارسال توسط : مدیر سایت / در 1399/3/9 منتشر شده است /
اعلام تعداد فوتی‌های آسایشگاه کهریزک به دلیل ابتلا به کرونا
طبق گزارش سلام نو، به نقل از ایلنا، استاندار تهران با اشاره کردن به اینکه به رعایت عدالت در ارائه خدمات درمانی به بیماران بود گفت: افزایش حساسیت ها و جلوگیری از عادی...

طبق گزارش سلام نو، به نقل از ایلنا، استاندار تهران با اشاره کردن به اینکه  به رعایت عدالت در ارائه خدمات درمانی به بیماران بود گفت: افزایش حساسیت ها و جلوگیری از عادی سازی بیماری کرونا راهبرد اساسی در استان تهران است.

انوشیروان محسنی بندپی در مراسمی برای رونمایی از تندیس فرشته مهر ضمن تقدیروتشکر کردن  از کادر درمانی استان تهران با اشاره کردن  به شرایط خاص تهران برای مقابله کردن با بیماری کروناویروس اظهار نظری داشت و گفت : تراکم جمعیتی در استان تهران بسیار بالا است همچنانکه میانگین تراکم کشوری ۵۰ نفر در هر کیلومترمربع و در استان تهران هزار نفر در هر کیلومترمربع می باشد و این امر وقتی قابل تامل است که ویروس کرونا بیشتر در محیط های متراکم انتشار می یابد از اینرو اقدامات در استان تهران شرایط خاصی را می طلبید.

محسنی بند پی در ادامه گفت و گو گفت : ۲۹۰ هزار کارمند استانی و ۱۹۰ هزار کارمند ملی در استان تهران مشغول فعالیت هستند، به علاوه حضور ۱ و نیم میلیون نفر اتباع رسمی و غیررسمی نیز شرایط خاصی را جهت مقابله با ویروس کرونا به این استان بار می کرد که با تلاش مسئولان استان خوشبختانه اقدامات مناسبی پیگیری شد.

استاندار تهران اشاره به این موضوع اشاره کرد: قبل از بیماری کرونا میزان مشارکت مردم استان تهران در سامانه سیب کمتر از ۱۰ درصد بود که خوشبختانه این رقم اکنون به بیش از ۸۱ درصد رسیده است و با همکاری و همفکری در استان تهران اقدامات به شکل مطلوب پیش رفت و نیروهای سپاه در کمتر از ۴۸ ساعت تخت های بیمارستانی و نیروهای ارتش ۲ هزار تخت نقاهتگاهی ایجاد کردند.

محسنی بندپی در ادامه  گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در استان تهران شکل گرفت و ذیل آن کمیته های علمی و تخصصی متشکل از کادر درمانی مجرب تشکیل شد که با اقدامات انجام شده امروز آمار پایین فوت شدگان، بیماران بستری و همچنین آمار بالای بهبود یافتگان این بیماری در استان تهران در مقایسه با آمار کشوری بیانگر کار علمی و عملیاتی مطلوب کادر بهداشت و درمان این استان است.

او با تاکید به حذف کردن  بروکراسی های زائد اداری و همکاری های خوب بین بخشی در استان تهران ادامه دادوگفت: در آسایشگاه کهریزک۱۴۷۰ نفر سالمند حضور دارند که تا این لحظه تنها ۲۷ نفر از این عزیزان فوت شدند و در مقایسه با آمار جهانی کم نظیر است.

وی این موضوع را عنوان کرد: ارزشمندی اقدامات پزشکی در این استان رعایت عدالت در ارائه خدمات درمانی به بیماران بوده و در این زمینه هیچ بیماری اعم از سالمند، جوان و یا اتباع سایر کشورها پشت درهای بیمارستان های استان تهران منتظر ارائه خدمت نبودند و خدمت رسانی به یک میزان انجام شد.

او با بیان کردن  اینکه در اوایل اسفند سال گذشته ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت تخت های استان تهران افزوده شد که کار بزرگی بود اصلاح کرد: افزایش حساسیت ها و جلوگیری از عادی سازی این بیماری دو راهبرد اساسی دولت در مدیریت این بیماری در استان تهران بود که رضایت رئیس جمهور را به همراه داشت.

ارسال کلیه کتاب های کمک درسی و آموزشی 
ارسال رایگان با 20 درصد تخفیف ویژه  
سفارش آنلاین کتاب و تلفنی 
021-66412500

 

منبع خبر: سلام نو