بانک کتاب بیستک - فروش کتاب های کمک درسی

بیستک

نقش بانک کتاب در کتاب و کتاب خوانی

ارسال توسط : مدیر سایت / در 1399/9/20 منتشر شده است /
نقش بانک کتاب در کتاب و کتاب خوانی
چگونه دیگران را ترغیب به کتاب خوانی کنیم؟

نقش بانک کتاب در کتاب و کتاب خوانی                          

پرشدن  دنیای این روزهای ما از تکنولوژی‌، ما را چنان به خود درگیر کرده که باعث کم رنگ شدن نقش کتاب و کتاب خوانی در خانواده‌های ما شده است. این در حالی است که غفلت از فواید کتاب و کتاب خوانی ما را از مزیت‌هایی همچون کسب علم و دانش، بهبود فعالیت‌های مغزی(دوری از زوال عقل و پیشگیری از بیماری آلزایمر)، کاهش استرس، بهبود حافظه و همچنین مهارت تفکر انتقادی محروم می‌نماید و در ضمن فوایدی مانند تقویت واژگان و افزایش گنجینه لغات مغز، بهبود مهارت ارتباط ، بهبود مهارت نوشتن و بهبود مهارت تمرکز از ویژگی‌هایی است که کتاب و کتاب خوانی برای ما به ارمغان می‌آورد.جنبه‌هایی همانند ایجاد سرگرمی سالم و ارزان، ایجاد انگیزه برای زندگی‌های پر چالش امروز، بهبود سلامت، بهبود اخلاق و بالا رفتن اعتماد به نفس و خلاقیت از ویژگی‌هایی است که هر عقل سلیمی آن را برای خود و فرزندان خود خواستار است که همگی این ویژگی‌ها مرهون اهمیت دادن به کتاب و کتاب خوانی  است.

در این راستا، در ادامه شما را با چگونگی ترغیب خود و دیگران به کتاب و کتاب خوانی و انتخاب صحیح کتاب و ساعات مناسب مطالعه و روش‌های دسترسی آسان به انواع کتاب‌ها از طرق مختلف آشنا می‌کنیم.

چگونه دیگران را ترغیب به کتاب خوانی کنیم؟

برای ترغیب دیگران به کتاب و کتاب خوانی باید سعی شود گام‌های زیر برداشته شود:

  • ابتدا خود الگوی مناسب از یک فرد کتاب خوان باشیم. رفتار یک کتاب خوان معرف افراد اهل مطالعه و روشنفکر است. اگر اخلاق و منش و طرز تفکرمان همانند یک شهروند خوب و متمدن باشد و رفتار و نشست و برخاست مان طوری باشد که دیگران با دیدن ما به این احساس برسند که این فرد به واسطه‌ی کتاب خواندن و مطالعه رشد کرده، می‌توانیم الگوی مناسبی برای کتاب خوان کردن دیگران باشیم.
  •  اهدای کتاب به دیگران که باید با توجه به علایق و خواسته‌های دیگران باشد.

آشنایی با مراحل انتخاب کتاب

 

در ابتدا لیستی از علایق خود را از موضوعات و نویسندگانی که تمایل به مطالعه آثار آنان را دارید، تهیه نمایید.سپس به کتابخانه‌ی منزل خود مراجعه کنید؛ زیرا اغلب اوقات کتاب‌های خوب نخوانده‌ی بسیاری، بی سر و صدا در گوشه کتابخانه خاک می‌خورند.

 در گام دوم از کسی بخواهید که کتاب خوبی را به شما پیشنهاد کند. در این بین افراد خانواده، بهترین دوست‌تان یا حتی معلم و کسانی که با آن‌ها چیزهای مشترکی دارید، کتاب‌فروشی‌های محله، بخش معرفی کتاب در مجلات و روزنامه‌ها اغلب می‌توانند توصیه‌های عالی برای انتخاب کتاب ارائه دهند. در نهایت سریع‌ترین راه مراجعه به بانک‌های کتاب برای آشنایی و ارزیابی کتاب‌های مورد علاقه‌تان است.

بهترین زمان مطالعه

انتخاب بهترین زمان مطالعه به شیوه‌ی زندگی افراد بستگی دارد. جوان‌ترها که برنامه‌‌ی فعال‌تری برای شب دارند، مطالعه در شب را مفیدتر می‌دانند؛ اما افراد بالغ  که بعد از یک وقفه‌ی نسبتا طولانی، دوباره به مطالعه روی آورده‌اند، احتمالا مطالعه و درس خواندن در روز را ترجیح خواهند داد چون کار و فعالیت روزانه برایشان به صورت عادت درآمده است. تنها نکته مهم خوابیدن کافی در طول شبانه روز است.

بهترین روش خرید کتاب