بانک کتاب بیستک - فروش کتاب های کمک درسی

بیستک

زمان ثبت نام کلاس اولی‌ها مشخص شد

ارسال توسط : مدیر سایت / در 1399/2/25 منتشر شده است /
زمان ثبت نام کلاس اولی‌ها مشخص شد
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا برای ثبت نام دانش آموزان ابتدایی و پیش دبستانی و خانواده‌هایی که محل سکونت خود را تغییر می‌دهند باید ...

در نشست خبری ای معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش رضوان حکیم زاده با اعلام کردن اینکه ثبت نام دانش آموزان ابتدایی از اول خرداد آغاز می‌شود گفت: پیش بینی ما این است که تا ۳۱ مرداد همه ثبت‌نام‌ها انجام و اطلاعات دانش‌آموزان وارد سامانه سناد شده باشد.

بنا به نقل ازگزارش ایسنا، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره کردن به ابلاغ دستورالعمل ثبت نام مدرسه ها برای سال تحصیلی جدید تاکید کرد: این دستورالعمل ۲۲ اریبهشت برای همه استان‌ها ارسال شد. با توجه به شرایط خاصی که در آن قرار داریم سعی شده تمام نکاتی که باید مدیران مدارس رعایت کنند در این دستورالعمل قید شود.

او در ادامه افزود: ثبت نام از اول خرداد آغاز می‌شود و پیش بینی ما این است که تا ۳۱ مرداد همه ثبت‌نام‌ها انجام و اطلاعات دانش آموزان وارد سامانه سناد شده باشد.

حکیم زاده در جواب به اینکه آیا برای ثبت نام دانش آموزان ابتدایی و پیش دبستانی و خانواده‌هایی که محل زندگی خود را تغییر می‌دهند باید مراجعه حضوری صورت بگیرد؟ گفت که: پیش بینی شده تا جای ممکن مدارس به صورت سیستمی ثبت نام را انجام دهند. اما در  ورودی دوره‌ها و یا مواردی چون تغییر محل سکونت که مراجعه حضوری لازم است، مدرسه باید برای جلوگیری از ازدحام و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تدابیری درنظر بگیرد تا مراجعه طبق حروف الفبا و یا سیستم نوبت دهی اینترنتی باشد.

وی درادامه گفت: در دستورالعمل ثبت نام اشاره شده است که مدارس باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنند تا خانواده‌ها بدون نگرانی و با آرامش و با رعایت نکات بهداشتی ثبت نام کنند.

حکیم زاده درباره نحوه بازشدن مدرسه ها از ۲۷ اردیبهشت و تاثیر آن در ارتقای کیفیت آموزشی افزود: اقدامات مختلفی در زمان تعطیلی مدارس انجام شد که جا دارد از همکاران برای تداوم آموزش قدردانی کنیم. برای ارزیابی از این اقدامات و میزان یادگیری دانش آموزان و رفع اشکالات
آن دسته از دانش آموزان که به فضای مجازی و تلویزیون دسترسی نداشتند، مدارس بازگشایی می‌شوند تا شورای مدرسه درباره شرایط دانش آموزان ارزیابی داشته باشد و بر اساس بررسی شورای مدرسه درباره حضور دبیران و دانش آموزان تصمیم گیری خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت و گو ها گفت : این بازگشایی به ما اطمینان می‌دهد که اگر سال آینده با مشکلات مشابه مواجه شویم بتوانیم با شناخت چالش‌ها و نقاط ضعف و قوت شرایط بهتری را فراهم کنیم.

حکیم زاده در پایان یاداور ان شد که : نکته حائز اهمیت دیگر، دانش‌آموزان پایه اولی هستند که باید حروف الفبا را کامل یاد بگیرند و توانایی خواندن و نوشتن را کسب کنند. باید اطمینان یابیم که بچه ها یاد گرفته‌اند و نگرانی خانواده‌ها رفع شود.

ارسال کلیه کتاب های کمک درسی و آموزشی 
ارسال رایگان با20 درصد تخفیف ویژه 
سفارش آنلاین کتاب و تلفنی 
021-66412500

منبع خبر:سلام نو