بانک کتاب بیستک - فروش کتاب های کمک درسی

بیستک

دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند عکس خود را به فضا بفرستند

ارسال توسط : مدیر سایت / در 1399/2/27 منتشر شده است /
دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند عکس خود را به فضا بفرستند
علاقه‌مندان می‌توانند تا چهارشنبه ۲۰ ماه مه عکس‌های خود را به وب‌سایت "www.spacex.com/classof2020" ارسال کنند.این عکس‌ها به یک تصویر موزاییکی از کره زمین اضافه خواهد شد..

"ناسا" و "اسپیس ایکس"  در طی بیانیه ای اعلام کردند که دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند عکس‌های خود را با کپسول "دراگون" به فضا بفرستند  .
بنا به گزارش ایسنا به نقل از اسپیس، ناسا و اسپیس‌ایکس برای گرفتن جشن کلاس‌های فارغ‌التحصیلی ۲۰۲۰ میلادی، این امکان را برای دانش‌آموزان و دانشجویان ایجادکردند که عکس‌های خود را به فضا ارسال کنند.
قرار است عکس‌های آن‌ها در کپسول سرنشین‌دار "دارگون"( Dragon) شرکت "اسپیس‌ ایکس" که به "ایستگاه فضایی بین‌المللی" خواهد رفت، به فضا فرستاده شوند.

ماموریت ارسال کپسول "دراگون" به ایستگاه فضایی بین‌المللی"دمو-۲"(Demo-۲) نام دارد و در تاریخ ۲۷ ماه مه سال جاری (۷ خرداد ماه) انجام خواهد شد.

محل پرتاب کردن کپسول هم مرکز فضایی "کندی" ناسا در فلوریدا انتخاب شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند تا چهارشنبه ۲۰ ماه مه عکس‌های خود را به وب‌سایت "www.spacex.com/classof2020" ارسال کنند.این عکس‌ها به یک تصویر موزاییکی از کره زمین اضافه خواهد شد که از تصویر دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر دنیا تشکیل شده است.

موقع پرتاب فضاپیما، این تصویر موزاییکی چاپ خواهد شد و طی ماموریت "دمو-۲" به فضا خواهد رفت.

ناسا و اسپیکس ایکس این فرصت بسیار خوب را  برای فارغ‌التحصیلان در تمامی سن ها ایجاد کرده است . از کودکان فارغ شده از مهد گرفته تا کالج. تا موفقیت خود در پایان سال تحصیلی را به طرز ویژه‌تری جشن بگیرند.

در حال حاضر تمامی جشن‌های پایان سال تحصیلی در سراسر دنیا به دلیل شیوع "کروناویروس" لغو شده است که خیلی خوب نیست .

از آخرین باری که فضانوردان آمریکایی توسط فضاپیمای آمریکایی به فضا رفتند در آخرین ماموریت شاتل در سال ۲۰۱۱ بود و از آن سال تا الان  توسط فضاپیمای روسی "سایوز" به فضا می‌رفتند. اکنون  به گفته ناسا برای اولین بار از زمان آخرین ماموریت شاتل فضایی در سال ۲۰۱۱، فضانوردان مجددا با پرتاب یک موشک و فضاپیمای آمریکایی از خاک آمریکا به فضا خواهند رفت.

با ماموریت سرنشین‌دار "دمو-۲"، اولین ماموریت سرنشین‌دار ناسا از خاک آمریکا پس از سال ۲۰۱۱ میلادی انجام خواهد شد و روزبسیار  بزرگ و خاص را در تاریخ پروژه‌های فضایی آمریکا رقم خواهد زد.

در این ماموریت دو تن از فضانوردان ناسا یعنی "داگلاس جی. هارلی"(Douglas G. Hurley) و "روبرت ال. بهنکن"(Robert L. Behnken) به فضا اعزام خواهند شد.

ارسال کلیه کتاب های کمک درسی و آموزشی 
ارسال رایگان با20 درصد تخفیف ویژه 
سفارش آنلاین کتاب و تلفنی 
021-66412500

منبع خبر: سلام نو