بانک کتاب بیستک - فروش کتاب های کمک درسی

بیستک بیستک

امتحانات نهایی دانش آموزان استثنایی حضوری است/ رعایت پروتکل‌های بهداشت

ارسال توسط : مدیر سایت / در 1399/2/28 منتشر شده است /
امتحانات نهایی دانش آموزان استثنایی حضوری است/ رعایت پروتکل‌های بهداشت
معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تاکید کرد: برای مثال دانش آموز آسیب دیده بینایی به منشی برای پاسخگویی به سوالات امتحانی نیاز دارد. با توجه به اینکه گفت‌وگوی ...

به نقل از گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشوراقای مجید هداوند، درباره چگونگی سنجش و ارزشیابی دانش‌آموزان استثنایی با نیازهای ویژه گفت که : در شرایط کنونی آزمون‌های دوره ابتدایی معلم محور و بر اساس ارزیابی معلم، فعالیت‌های مستمر در فضای مجازی دانش آموز  انجام می‌شود.
 او در ادامه گفت : در ارتباط با بحث امتحانات نهایی سه گروه دانش آموز آسیب دیده بینایی، شنوایی و معلول جسمی حرکتی داریم که در شرایط کنونی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی این دانش آموزان علاوه‌بر وقت اضافه برای پاسخگویی به سوالات امتحانی به منشی واجد شرایط نیاز دارند که به سازمان سنجش اعلام شده است.
مجید هداوند تاکید کرد: برای مثال دانش آموز آسیب دیده بینایی به منشی برای پاسخگویی به سوالات امتحانی نیاز دارد. با توجه به اینکه گفت‌وگوی دانش آموز و منشی در پاسخگویی در سوالات امتحانات برای مابقی دانش آموزان ایجاد مزاحمت نکند با رعایت فاصله اجتماعی منشی و دانش‌آموز در کلاس‌های تک نفر  و با رعایت فاصله اجتماعی اقدام به پاسخگویی می‌کنند.
هداوند در پایان گفت و گوی خود در نشست با خبرگزاری برنا گفت: تعداد دانش آموزان در امتحان نهایی به وزارت آموزش و پرورش اعلام شده است. دانش آموزان جسمی و حرکتی هم برای پاسخگویی به سوالات نیاز به منشی دارند و در  حوزه‌های امتحانی پیش بینی‌هایی برای آنها انجام شده است. او افزود: برای اینکه در روند پاسخ به سوالات ایجاد مزاحمت نشود، دانش آموزان به شکل تک نفر به برگزاری آزمون می‌پردازند. دانش آموزان آسیب دیده شنوایی هم برای شرکت در امتحانات مشکلی ندارند. برای مثال در آزمون زبان خارجه با هماهنگی سازمان آموزش و پروش با هماهنگی سازمان سنجش و دبیران واجد شرایط انجام می‌شود.

ارسال کلیه کتاب های کمک درسی و آموزشی 
ارسال رایگان با20 درصد تخفیف ویژه 
سفارش آنلاین کتاب و تلفنی 
021-66412500

منبع خبر: خبرگزاری برنا